ana sayfa > Volvo > Yeni Volvo XC60 Fiyat Listesi ve İncelemesi

Yeni Volvo XC60 Fiyat Listesi ve İncelemesi

Perşembe, 20 Ağu 2015 yorum ekle yorumlara git

Otomobil dünyasının en dayanıklı araçlarının üretimini yine kendi ülkesinde çıkarılan güçlü çelikten elde ettiği ürünler ile gerçekleştirmektedir. İsveçli otomobil devi olan Volvo, otomobil dünyasında sağlamlılığı ile bilinen araçlar üretmektedir. Ülkemizde trucks, iş makinesi ve otomobil olmak üzere üç grupta üretim yapan firma, özellikle otomobilleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Üretmiş olduğu otomobilleri içerisinde en kapsamlı üretimin gerçekleştirildi modelleri ise yeni girmiş olduğu 4×4 arazi ve crossover modelleridir.

Novo Volvo XC60

Ülkemizde satışa sunulan SUV segmentindeki aracı XC60’dır. Yeni Volvo XC60, gerek dış tasarımı gerekse de iç konforu ile markanın yeniden yaratılmasına vesile olmuş bir modeldir. Daha önceki aracı olan XC90 büyük olması ve kullanılan motor seçeneklerinin ülkemiz sınırları içerisinde uygulanan vergi diliminden etkilenmesinden dolayı daha mütevazı, zarif, ölçüleri daha küçük ve şehir hayatının içerisinde daha rahat kullanılabilen bir modeldir.

Yeni Volvo XC60’ın asıl donanımı kaputunun altında saklı duran ve ülkemizde sadece iki adet motor ile satışa sunulan biri dizel biri benzinli motorlarıdır. Volvo XC60 modelinde iki adet motordan birincisi son derece başarılı bir performansa ve buna bağlı olarak düşük yakıt tüketimi ile herkesi kendine hayran bırakan, 5 silindire sahip dizel motoru 163 Hp’lik gibi bir ortaya koymaktadır. Bu aracın kullanıcıya sunduğu güç ise sadece 400 Nm torktur. Bu kadar güç üretebilen araç, sadece 6,8 lt’lik otomobillerin bile tüketmekte zorlandığı yakıt miktarı ile bizi bir kez daha şaşırtmaktadır.

Yeni Volvo XC60’ın sahip olduğu ikinci motoru da 5 silindirden oluşmaktadır. Bu seferki motor 215 Hp’lik bir güç ortaya koymaktadır. 2.4 lt motor hacmine sahip olan bu motor hem ülkemizdeki benzin fiyatları hem de vergi diliminden dolayı dizel motora göre daha az tercih edileceğe benziyor.

Yeni Volvo XC60 2015 Fiyat Listesi

Yeni Volvo XC60 Fiyat Listesi

 

Yazıyı Paylaş

Categories: Volvo Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil