ana sayfa > Tata > Tata Vista 1.4 Safire Aura Fiyatı ve Özellikleri

Tata Vista 1.4 Safire Aura Fiyatı ve Özellikleri

Pazar, 13 Oca 2013 yorum ekle yorumlara git

Tata, Vista modeliyle bütçeleri kısıtlı olan ailelerin veya bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve ayaklarını yerden kesebilmek için diğer otomobillere göre çok cüzi rakamlar içeren modelini ülkemiz piyasasına sokmayı başarmıştır.

Buna göre Tata Vista 1,4 litrelik Safire Aura versiyonlu otomobili 20,900 TL’den başlayan fiyatı ile sahip olabilirsiniz.Piyasa daki en ucuz otomobillerdendir.

Tata Vista 1.4 Safire Aura Fiyatı ve Özellikleri

Otomobilin karoseri yapısı hatchback olarak karşımıza çıkarken, beklentilerin fazla olmamasından dolayı standart bir araç olarak genel hatlarıyla yetebilmektedir ve fazla göz zevki de aranmamalıdır. Bunun ardından otomobilin motor ünitesini 1,4 litrelik benzinli ünite oluştururken, 74 beygir güç ve 114 Nm tork değeri olarak yetecek miktarda verimlilik sağlanabilmektedir. Tata Vista’nın şanzıman yapısı da seçeneksiz düz (manuel) 5 ileri kademeli olarak yer almaktadır. Otomobilin yakıt tüketim değerleri de şehir içi 7,9 litre, şehir dışı 4,8 litre ve karma yakıt tüketimi de 5,9 litre olarak orta seviyelerde değerlendirilmektedir.

Standart bir otomobil olan Tata Vista 1,4 Safire Aura, sürücü hava yastığını, klima sistemini ve sis farlarını da standart olarak sunmaktadır. Önem verilen fren sistemlerinden bir tanesi olan ABS, bu modelde yer almayarak standart güvenlik seviyesinin düştüğünü göstermektedir.

Bütçe açısından kısıtlı olanların tercih ettiği bir otomobil olan Tata Vista 1,4 Safire Aura, beklentilerin düşük olduğunu sergileyerek, yine de satışlarda yer alabilmektedir.

Uzunluğu 3795 mm,Genişliği 1695 mm ve Yüksekliği 1550 mm’dir.Bagaj kapasitesi ise 232 litredir.

Yazıyı Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil