ana sayfa > Suzuki > Suzuki Alto Teknik Özellikleri ve Fiyatları

Suzuki Alto Teknik Özellikleri ve Fiyatları

Salı, 05 Haz 2012 yorum ekle yorumlara git

Suzuki’nin mini şehir arabası olan Alto modeli, genellikle şehir içi kullanım ve bayan sürücülere yönelik olduğunu göstermektedir. A Segmentinde yer alan Alto’nun düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon salınımıyla ekonomik bir araç olduğunu ve ufak yapısıyla bayanların şehir içinde rahatlıkla kullanabileceği ve park sorunu yaşamayacağını da belirtmek isteriz.

 

Suzuki Alto üç silindirli 1,0 litrelik hacme sahip benzinli ünitesiyle 68 beygir güç üretebilirken,85 Nm değerinde de tork verimi sağlayabilmektedir. Bu sayede maksimum güç için gerekli devrin 6000 d/d ve maksimum tork sağlayabilmek içinde devrin 4800 d/d olduğunu gözlemlemekteyiz. Alto’nun maksimum hızını da155 km/h olarak sınırlandıran bir elektronik kontrol ünitesi de yer almaktadır.

Suzuki Alto Teknik Özellikleri

Suzuki Alto’nun 1,0 litrelik üç silindirli motorunun ortalama yakıt tüketimi iseb 5,2 litre olurken fazla iyileştirilemediğini düşünmekteyiz. Fakat emisyon değerinin 119 gram/km olması doğaya daha az CO2 (karbondioksit) attığını gösterir ki bu da çevreci bir motor oluşunun sinyallerini verir.

Suzuki Alto’nun motor ünitesiyle kombine bir şekilde çalışan ve tekerleklere gücü aktarabilen vites kutusu ise iki seçenekten oluşmaktadır. Bunlar manuel (düz) ve otomatik (A4) şanzıman olarak yer almaktadır.

Suzuki Alto GL AT

Suzuki Alto modelinin boyutlarını da3500 mm uzunluk,1600 mm genişlik ve1470 mm yerden yükseklik değerleri oluşturmaktadır. Ayrıca otomobilin jant büyüklüğü de14 inç olarak ufak yapısına uyum sağlamaktadır.

Suzuki Alto GL AT Fiyatı 27,870 TL

Yakıt Türü Benzin
Şanzıman Tipi Otomatik Vites
Vites Sayısı 5 ileri
Şehir içi Yakıt Tüketimi 5.5-6.7 lt
Şehir dışı Yakıt Tüketimi 3.8-4.5 lt

Suzuki Alto iç görünümü iç tasarımı

Suzuki Alto GL MT Fiyatı 24,870 TL

Yakıt Türü Benzin
Şanzıman Tipi Düz Vites
Vites Sayısı 5 ileri
Şehir içi Yakıt Tüketimi 5.5-6.7 lt
Şehir dışı Yakıt Tüketimi 3.8-4.5 lt

Yazıyı Paylaş

 1. Atakan
  Pazartesi, 18 Haz 2012 zamanında 14:28 | #1

  Düşük yakıt tüketimi ve zarif görünümünden dolayı standart ve güzel bir araba. Daha çok bayanların kullanacağını tahmin ediyorum. Ebat olarak küçük olması ve yakıt tasarrufu sağlıyor olmasından dolayı şehir içinde kullanacaklara önerilir.

 2. OSMAN KARA
  Cumartesi, 12 Oca 2013 zamanında 20:59 | #2

  kardeş uzun yolla dayanırmı alto acaba onu merak ediyorum burada birtane var uzun yolla gidermiki açıklama yaparmısınız lütfen

 1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil