ana sayfa > Renault > Renault Laguna teknik özellikleri ve Yorumları

Renault Laguna teknik özellikleri ve Yorumları

Çarşamba, 20 Haz 2012 yorum ekle yorumlara git

Sınıfının en güçlü ve modern çizgilere sahip olan araçlardan bir tanesi de kuşkusuz ki Renault laguna’dır.

yeni renault laguna

Evet, kuşkusuz diyoruz çünkü bu araç tam anlamıyla herkese hitap eden ailesinin en dişlileri arasında yer alan bir modeldir.Modern çizgi diyoruz her ortama her yere ayak uydurabilen bir çizgiye hükmediyor.

Benzinli ve dizel yakıt tipiyle piyasa sunulan bu mükemmel araç Renault laguna 1.5 ve 2.0 motor tipine kadar seçenekle kullanıcılara sunuluyor. Aynı zamanda otomatik ve mekanik vites tiplerini bulunurdan Renault laguna 4 silindirli bir araçtır. Yapılan testlerde en güvenilir araç olarak kayıtlara geçen Renault laguna; en büyük güvenlik önlemlerine sahip araçlardan da bir tanesidir. Eğer kuvvetli ve her çizgiye sahip modern bir araca sahip olmak istiyorsanız işte bu devrede Renault laguna’yı sizlere tavsiye edebiliriz

renault yeni laguna iç görünüm

Renault Laguna Modelleri

Renault Laguna 1.5 DCi Expression
Renault Laguna 1.5 DCi Privilege
Renault Laguna 1.5 Dynamique GT
Renault Laguna 1.6 Expression
Renault Laguna 2.0 DCi Dynamique GT
Renault Laguna Coupe 2.0 DCi
Renault Laguna Coupe 2.0 T

Yeni Laguna’ da Güvenlik
ASR
Gün ışığına benzer ürettikleri derin bir ışık ile güvenlik, huzur ve konforu getiriyor. Sürücünün öngörü ve konrol kapasitesini maksimize ediyor.

Bi-Xenon Farlar
Aktif anti-patinaj sistemi olan ASR her türlü zayıf tutunma koşulunda kalkışı kolaylaştırıyor.

Emniyet Kemerleri
Yüksek enerji emme kapasiteli “TTTHLE” çelikler araç içinde bulunanlara bugüne kadar ulaşılmış en yüksek güvenlik düzeyi sunuyor.

renault yeni laguna siyah

Kasa Yapısı
Çarpışma durumunda beden üzerine etki eden yükleri azaltmak ve bedenin ideal şekilde tutulmasını sağlamak için, sistem ön koltuklarda çift ön gergi, arka yan koltuklarda yük limitörlü öngergi ve arka orta koltukta yük limitörü içeriyor.

Isofix Sistemi
Yükseklik ve eğim ayarlı kafalık kamçı etkisi risklerini önlüyor.

Anti Whiplash Koltuk Başlıkları
Arka yan koltuklar, tam güven içinde bir veya iki çocuk koltuğunun bağlanmasına olanak veren Isofix sistemi ile donatıldı.

Renault Laguna Yakıt tüketimi

100 km’de) 90 km/s hızda (litre) 6.4 lt
120 km/s hızda (litre) 8.0 lt
Şehir İçinde (litre) 11.3 lt

Yazıyı Paylaş

  1. YAVUZ
    Çarşamba, 28 Kas 2012 zamanında 08:25 | #1

    yakıtı şehir içi 120 km de toplam 21 litre LPG kontak kartı yetkili serviste 1000 tl cıvarı motor 108 bg kasa ağır geliyor rampada zorlanıyor sık sık ufak masraflar çıkarıyor bedeli çok yüksek cebin doluysa al ama hayatta yolda bırakmaz (bakımını düzenli yaptırırsan )rahatlığı 10 numara sessiz uzun yolda 200 e kadar denedim kısa bir süre su gibi akıyor fren orta sorun çıkartmaz çelik jant 5*108 piyasada ya yok ya da çok pahallı

  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil