ana sayfa > Mitsubishi > Mitsubishi Pajero Yorumları – Yakıt Tüketimi ve Fiyatı

Mitsubishi Pajero Yorumları – Yakıt Tüketimi ve Fiyatı

Pazar, 29 Eyl 2013 yorum ekle yorumlara git

Mitsubishi Motors Grubu’nun Jeep segmentindeki ürünü olan Pajero modeli,dört silindirden meydana gelen ve turbo ile intercooler teknolojilerini de bir arada bulunduran dizel ünitesi 3,2 litrelik hacmiyle gerçekten de göz doldurabiliyor. Dizel ünite 16 adet valfli yapısıyla ve common rail direkt enjeksiyon sistemiyle maksimum performans ve minimum yakıt tüketimini gerçekleştirebilmektedir.

Euro 5 emisyon standartlarıyla tamamen uyumlu bir şekilde üretilen güç ünitesi 200 beygir güç ve 441 nmtork değeri verimliliği sağlayabilmektedir. Güç ünitesiyle birlikte çalışan şanzıman ünitesi de 5 ileri kademeye sahip olarak otomatik biçimde aracın orta konsolunda yer almaktadır.

Pajero modelinin egzoz sisteminde ise katalitik konvertör ve dizel partikül filtresi yer alarak zararlı gazların çevreye atılımında oldukça önemli bir yapı seyrederek daha az kirliliği oluşturabilmektedir.

Mitsubishi Pajero 3.2 DI

Çekiş sistemi olarak böylesine güçlü bir otomobilden önden çekiş beklenmeyeceği gibi Mitsubishi firması da araca standart olarak 4WD (dört tekerlekten) çekiş sistemini sunmaktadır. Maksimum sürati 180 km/h olarak elektronik beyin tarafından sınırlandırılmasına rağmen aracın daha yüksek hızlara ulaşması mümkün de olabilmektedir. Ayrıca Mitsubishi Pajero’nun 0-100 km/h çıkma süresi de 11,1 saniyelik zaman diliminde gerçekleşmektedir.

Yakıt tüketim değerlerini incelediğimizde karşımıza şehir içi 10,1 litre, şehir dışı 7,5 litre ve karma sarfiyatı da 8,5 litre olarak 100 km’lik mesafeler baz alınarak elde edilmiştir

Otomatik Vites Dizel Mitsubishi Pajero 3.2 DI Fiyatı

208,000 TL’dir.

Yazıyı Paylaş

Categories: Mitsubishi Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil