ana sayfa > Mercedes > Mercedes Sprinter Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Mercedes Sprinter Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Çarşamba, 02 Oca 2013 yorum ekle yorumlara git

Alman otomotiv devi MercedesBenz’in güzide modellerinden bir tanesi olan Sprinter, karşımıza üç farklı karoser yapısıyla çıkmaktadır. Bunlar Sprinter Minibüs, Sprinter Panel Van ve Sprinter Kamyonet olarak değişik karoseri yapılarıyla üretilmektedir. Böylelikle her kesime hitap eden Mercedes – Benz Sprinter ’in genel özelliklerini belirtmemizde fayda vardır.

Mercedes Sprinter Teknik Özellikleri

Öncelikle Sprinter Minibüste üç farklı yapı sergilenmektedir ve bunlar; kısa – uzun – ekstra uzun olarak nitelendirilmektedir. Kısa yapıda 9+1 kişilik, uzunda 13 – 16+1 kişiye kadar ve ekstra uzun yapıda da 17 – 22+1 kişilik yolcu taşıma kapasitesi mevcut olmaktadır. Sprinter Panel Van’da ise dört farklı gövde yapısı ve üç farklı da tavan yapısı bulunmaktadır. Sprinter Kamyonette de tek kabin ve çift kabin olmak üzere alternatifler sunulabilmektedir.

Mercedes – Benz Sprinter ‘in karoser yapılarını temel almadan genel bakış açısıyla yaklaşırsak, 2148 cc hacmindeki dört silindirli yapısıyla 129 ve 150 beygir gücüne ulaşabilen motor üniteleri olduğunu gözlemleyebiliriz. Dizel yakıt tüketimine sahip bu araçların 213 CDI, 215 CDI, 315 CDI ve 515 CDI olarak dört farklı yakıt işleme sistemlidir. Araçların tork değerlerini incelediğimizde oldukça tatmin edici güçlerin 305 – 330 Nm olarak vurgulayabiliriz. Ayrıca çekiş sistemi de arkadan itişli olarak yer almaktadır.

Mercedes Sprinter Fiyat Listesi

Yakıt tüketimlerinde ise şehir içi 11 ila 14 litre arasındayken, karma yakıt tüketimlerinde bu değerlerin 8 ila 10 litre değerlere kadar inebildiği de belirtilmektedir. (Not: yakıt tüketimleri 100 km’lik periyotlarda gözlemlenmektedir.)

 Mercedes Sprinter Fiyat Listesi

Mercedes Sprinter 515 CDI Fiyatı 85,420 TL – Dizel ve Düz Vitesli

Mercedes Sprinter Panelvan 315 Fiyatı CDI 88,390 TL – Dizel ve Düz Vitesli

Yazıyı Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil