ana sayfa > Honda > Honda CR-Z Fiyatları ve Özellikleri

Honda CR-Z Fiyatları ve Özellikleri

Cuma, 05 Nis 2013 yorum ekle yorumlara git

Honda Motors’un hybrid araç yelpazesindeki ürünleri olan CR-Z ve CR-Z GT ekonomik yakıt tüketimlerinin yanı sıra zarif ve eşsiz tasarımlarıyla da göz dolduran birer otomobiller olmaktadır.

Honda CR-Z ve spor versiyonu olan CR-Z GT 1,5 litrelik dört silindirli benzinli motorlarıyla 124 beygir güç üretebilirken, 174 Nm de tork değerini sağlayabilmektedir. hibrid versiyon olduğu için araca birde elektrik motoru ilave edilerek benzinli motorla kombine çalışılmasını gerçekleştirebilmektedir.

Honda CR-Z

Honda CR-Z ve CR-Z GT modellerinin yakıt tüketim değerlerini incelediğimizde karşımıza şehir içi tüketimde 6,1 litre, şehir dışı kullanıma bağlı olan tüketim değerinde 4,4 litre olurken, karma yakıt tüketimi de bunlara bağlı olarak 5,0 litre civarında işlemektedir. Ekonomikliği konuşulan bu araçların aynı zamanda çevreci olduğunu da hybrid teknolojisinin konulmasıyla gerçekleştiğinden km başına tüketilen CO2 miktarının gram cinsinden değeri de 117 olarak belirtilmiştir.

Araçların şanzıman ünitesini de 6 ileri kademeye sahip manuel vites oluşturmaktadır. Süspansiyon sistemi içinde ön dingil üzerinde bağımsız McPherson tipi uygun görülerek monte edilmiştir. Ayrıca arka dingildeki süspansiyon sisteminde de yarı sabit aks tipi uygun görülmüştür.

Honda CR-Z GT

Honda, hatchback karoseri yapısıyla üretmiş olduğu CR-Z ve CR-Z GT modellerini 4080 mm uzunlukta, 1740 mm genişlikte ve 1395 mm de yerden yükseklikte olarak imal etmektedir. Araçların 1170 kg civarında da boş ağırlığının olduğu belirtilmektedir

Düz Vites Honda CR-Z Fiyatı 59,540 TL

Düz Vites Honda CR-Z GT Fiyatı 64,140 TL

Yazıyı Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil