ana sayfa > Fiat > Fiat Tipo Teknik Özellikleri İncelemesi

Fiat Tipo Teknik Özellikleri İncelemesi

Pazartesi, 01 Eki 2018 yorum ekle yorumlara git

Yeni otomobil almak isteyenlerin hayallerini süsleyen ve cazip ödeme koşulları ile dikkat çeken markalar arasında yer alan Fiat, Tipo modeli ile farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir. 1988-1995 yılları arasında üretilen model Uno modelinden sonra ve Tempra modelinden önce piyasalardaki yerini almıştır.

S modeli,
Sx modeli ve
SIx modeli olan Tipo küçük aile tipi bir araçtır.

Fiat Tipo teknik özellikleri incelemesine göz atıldığı zaman her modelin kendi içinde değişik özellikleri olduğu söylenebilir. Önden motorlu ve önden çekiş düzenine sahip olan arabanın ön camları elektriklidir.
S modeli; 1.4 ve 1.6 tipi olan model Tiponun standart hali olarak anılır.
Sx modeli; sadece 1.6 modeli olan Tipo, sis farı, gövde rengi tamponlar, hidrolik direksiyon ve radyo kasetçalara sahiptir. Arka ayak ısıtması da bulunan araç aile kullanımına uygundur.
SIx modeli; full özelliklere sahip olan model elektronik klima, çelik jant, deri koltuk, hidrolik direksiyon ve ABS donanımına sahiptir.
Tipo Modelinin Yakıt Tüketimi Hakkında Bilgiler
Ülkemizde daha çok 1994-1999 yılları arasında satılan modelin teknik özelliklerine ve yakıt tüketim bilgilerine göz atıldığı zaman,
Maksimum hızın 165 km,
Şanzıman tipinin düz vites,
Vites sayısının 5 ileri,
Yakıt türü benzin,
Yakıt deposu 55litre,
Uzunluğu 3958mm
Genişliği 1700 mm,
Yüksekliği 1445 mm,
Boş ağırlığı 990 kg,
Bagaj hacmi 350 litre olarak sayılabilir.


Fabrika verilerine bakıldığı zaman edinilen bilgiye göre, model 0-100km hızlanmayı 13 saniyede gerçekleştirebilmektedir. Şehir içinde 9 ve şehir dışında 5 litre yakıt tüketen Fiat Tipo 1.4S dönemin beğenilen araçları arasında yer almaktadır. Fiat’ın yeniden pazara süreceği modelin teknik özellikleri araba meraklıları tarafından beklenirken Egea’nın hatchback versiyonu olan yeni Tipo 5 kapılı kasası ile de satışa sunulacaktır

Yazıyı Paylaş

Categories: Fiat Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil