ana sayfa > Haberler > Centraltr Röportajı

Centraltr Röportajı

Cumartesi, 03 Ağu 2013 yorum ekle yorumlara git

Oto kiralama işi her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. Artan kiralık araba kullanma eğilimiyle birlikte firmalar da hizmet kalitesini yükseltiyor. Yerli yahut yabancı müşterilerin isteklerini karşılamak için pek çok farklı konuda kalite odaklı çalışmalar yürütülüyor. Araba kiralama ifadesini duyduğumuzda aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan Central Rent a Car’ın Satış ve Pazarlama Direktörü Saniye Yeşilbaş, oto kiralama hizmetleri ve Central Rent a Car’a dair bir röportaj yaptık.

İnternet sitenizden de araç kiralama rezervasyonu yapılabiliyor değil mi? İnternet ve sosyal medyayı ne şekilde kullanıyorsunuz?

Elbette yapabiliyor. Hatta internetteki rezervasyonlarımız kesin satış yönetimi ile yapılıyor. Kullanıcılarımız, internet sitemiz üzerinden müsait aracın 3 adımda kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Rezervasyon değil, kesin satış esasına dayandığından işlem gerçekleştiği anda kiralanacak aracın plakası bile belli olduğundan maalesef ülkemizde sıklıkla yaşanan rezervasyon aksaklıklarının yaşanmayacağını garanti ediyoruz. Rezervasyonu yapılan araçları bekleme olmaksızın istanbul araç kiralama ofisileri, Antalya araç kiralama ofisleri gibi aracın teslim alınmak istendiği ofislerimizden temin edilebilmektedir.

Yine sektörümüzde bir ilk olarak markamıza çok büyük reklam yatırımı yapıyor ve bu bütçemizin çok büyük bir kısmını internet yatırımlarına harcıyoruz. Web sitemiz hem içerik hem işlev olarak son derece kapsamlı. Sosyal medyayı kampanya ve model duyurularımız için kullanırken diğer yandan müşterilerimizi soru ve yorumlarını özgürce paylaşacakları bir platform olarak değerlendiriyoruz. Müşteri ilişkilerinden sorumlu arkadaşlarımız bu platformdan gelen sorulara aynı gün içerisinde yanıt veriyorlar.

Filo kiralama ve uluslararası müşterilere hizmette şu an Türkiye pazarı ne durumda?

Filo kiralama pazarında özellike ilk 15 firma arasında çok yoğun bir rekabet yaşanıyor. Hizmet seviyesi anlaşmalarından önce fiyat pazarlığı yapıldığı için çoğunlukla değerlendirmeler fiyat üzerinden yapılıyor. Henüz doygunluğa ulaşmadığı için genel ekonomiden daha hızlı büyüme rakamlarına ulaşılmaktadır.

Türkiye’de günlük araç kiralama sektörünü nasıl değerlendirirsiniz?

Günlük araç kiralama sektörü 2000’lerden günümüze maalesef ciddi bir büyüme gerçekleştiremedi. Bunun temel nedenlerinden biri sektörel standartların olmaması ise de tatil ve seyahat kültürü eksikliği, uçuş noktalarının azlığı da büyümenin önündeki engeller olarak nitelendirilebilir. Ekonomik uçuşların artması ve havalimanlarının yaygınlaşması ile günlük kiralama sektörü de bir büyüme içerisine girdi. Markalaşmaya ve müşteri memnuniyetine yatırım yapıldığı sürece hızlı büyüyen bir rent a car pazarı öngörülebilir.

Yazıyı Paylaş

Categories: Haberler Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil