ana sayfa > Haberler > Bonus Fırsatları Şimdi de MTV’de

Bonus Fırsatları Şimdi de MTV’de

Çarşamba, 21 Oca 2015 yorum ekle yorumlara git

Aracınız varsa, derdiniz var demektir. Bakımı, masrafı, vergileri… Günümüz için bir araç sahibi olmak gereklilik durumunu almış olsa da getirdiği ek masrafları da bir o kadar zorlayıcı olabilir. Bunlardan bir tanesi de senede iki defa ödemek durumunda kalınan Motorlu Taşıtlar Vergisi’dir. İlki ocak ayında, ikincisi ise temmuz ayında olan vergilendirme için yılın ilk ödemesinin zamanı geldi de geçiyor bile. Eğer henüz ödemenizi gerçekleştirmediyseniz Bonus’un sunduğu taksitlendirme fırsatına kesinlikle göz atın.

Bonus fırsatları saymakla bitmez. Bu sefer ise araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir kampanya ile karşımıza çıktılar. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin yılın ilk ödemesinin gerçekleştirileceği ocak ayı içerisinde, Bonus kredi kartı sahiplerine MTV ödemeleri tam 3 takside bölünüyor.

MTV Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

İşe öncelikle ödeyeceğiniz vergi miktarını öğrenerek başlayın. Bunu, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden yapabileceğiniz gibi, “MTVSOR PLAKA NO” yazıp 3340’a SMS atarak da öğrenebilirsiniz. Unutmayın ki, ödenecek olan MTV, aracın tipine, yaşına ve motor silindir hacmi gibi faktörlere bağlıdır. Bu yüzden her araç için farklı bir vergilendirme karşınıza çıkabilir. Hatta otobüs gibi taşıtlarda aracın koltuk kapasitesi gibi unsurlar da vergilendirmede bir etkendir.

Ödeme aşamasına geçtiğinizde ise sizi Bonus kolaylığı bekliyor olacak. Motorlu taşıtlar vergi ödemesi için 3 taksit imkanı sunan Bonus, bununla da kalmıyor, birçok ödeme noktasından bu imkandan faydalanmanıza olanak sağlıyor. Dilerseniz Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’nın web sitesinden, dilerseniz de Garanti’nin internet, telefon ve mobil bankacılığı üzerinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanallar sayesinde kolayca ödeme yapılabiliyor olması ise size oldukça zaman kazandıracak. MTV ödemesinde geciken her sürenin taşıt sahibine ceza olarak geri döndüğü düşünülürse, bu kadar fazla ödeme noktası üzerinden 3 taksit ile ödeme imkanına sahip olmak, kaçırılmayacak bir fırsat olarak duruyor.

Hatta isteyen Bonus sahipleri, 2 taksitle de ödeme yapabilir. Bunun için ise Garanti internet şube, Garanti cep şube, 444 0 333 Alo Garanti veya Garanti şubelerindeki online bankacılık kiosklarını seçmeleri yeterli olacaktır.

Ocak ayı Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi için vakit kaybetmeden ödemenizi gerçekleştirin. Bonus’un sunduğu ve 1-31 Ocak 2015 tarihleri arasında geçerli olan taksitlendirme fırsatı ise gecikme faizlerinden etkilenmemek ve hesaplı bir şekilde ödemeyi gerçekleştirmenin en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Yazıyı Paylaş

Categories: Haberler Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil