ana sayfa > Haberler > Bayanlara Uygun Arabalar Ve Özellikleri

Bayanlara Uygun Arabalar Ve Özellikleri

Pazartesi, 01 Eki 2018 yorum ekle yorumlara git

Eski yıllara oranla hızla artan kadın sürücü sayısı araba firmalarının da dikkatini çekmektedir. Modeller, renkler ve stiller üzerinde etkili olan bayan tercihleri, araç içi fonksiyonel özelliklerde de kendini göstermektedir. Daha ufak ancak kullanımı rahat modeller opsiyonel seçenekleri ile kadınların tercihleri üzerinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Her bütçeye uygun olarak sunulan farklı markalar ve şehir içinde kullanıma uygun eğlenceli modeller birleştirilerek kadın sürücülerin ilgisi belli noktalara çevrilebilir.

Bayanlar Araba Tercihlerini Hangi Kriterlere Göre Ortaya Koyar?

Ülkemizde ve tüm dünyada otomobil kullanan kadınların tercihlerine bakıldığı zaman küçük boyutlu ve estetik özellikleri ön planda tutulan araçlar dikkat çekmektedir.
-Yakıt miktarı,
-Motor türü,
-Duruş ve
İç döşeme rengi kadın müşterilerin en çok ilgilendikleri konu başlıkları olarak dikkat çekmektedir.
Bayanlara uygun arabalar ve özellikleri kişilik yapısı ile de direk olarak ilişkilendirilebilir. Genel eğilim küçük modeller üzerine kuruluyken güç göstermek isteyen kadınlar ise tercihlerini büyük otomobil veya jeepleri tercih etmektedir. Vites kullanımında kolaylık sağlayan otomatik vitesli modeller tercihler üzerindeki en belirleyici noktadır. Bayanlara özel seçenekler sunan markalar bu alandaki piyasa açıklarını kapatmakla kalmamakta ve yenilikleri ile de dikkatleri üzerlerine çekmektedir. Hız sabitleme, cam tavan, park sensörleri ve hareketli aynalar araç kullanımını kolaylaştırmaları sebebiyle bayan tercihleri üzerinde etkileyici rol oynamaktadır.


Arabalarını seçerken tüm dikkatlerini aracın özelliklerine çeviren kadınlar, lükse olan düşkünlüklerini de net bir şekilde ortaya koymaktadır. Daha çok çocukları veya arkadaşları ile yolculuk eden kadın sürücüler park etme sorununu ortadan kaldıran küçük modelleri tercih ederken en konforlu sürüş imkânı tanıyan modellerle de yakından ilgilenmeyi ihmal etmemektedir. İsmiyle markalaşmış arabalar canlı renk seçenekleri ile kadın sürücülere kendilerini özel hissetme imkânı sunmaktadır.

Yazıyı Paylaş

Categories: Haberler Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil