ana sayfa > Skoda > 2013 Skoda Citigo Fiyatları ve Teknik Özellikleri

2013 Skoda Citigo Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Cuma, 04 Oca 2013 yorum ekle yorumlara git

Volkswagen Grubu bünyesinde yer edinen Çek otomobil üreticisi Skoda, mini şehir otomobil segmentinde yer almayı düşünerek Citigo modelini üretmektedir. Skoda Citigo, 1,0 litrelik hacmiyle benzinli motor ünitesini oluştururken, 60 beygir güç üretebilmekte ve 95 Nm de tork değeri verimliliğini sağlayabilmektedir.

Skoda Citigo Teknik Özellikleri

Genellikle bayanlar için özel üretilen bu mini şehir otomobili, hem düşük motor hacmiyle yakıt tasarrufu sağlamakta hem de kolay park edebilme seviyesini yükseltmektedir. Bu nedenlerle tercih edilen Citigo’nun, düz (manuel) ve otomatik olarak 5 ileri kademeye sahip vites seçeneklerinin olması da gerçekten önemli faktörlerden bir tanesidir.

Skoda Citigo Fiyatları

Otomobilin benzinli olmasına rağmen şehir içi kullanım için düşünülerek üretilmesi ve bayanların sık gezmelerinin de aile ekonomisini etkilemekten kaçınması düşünülerek 1,0 litrelik motor hacmiyle oldukça düşük yakıt tüketim değerleri ortaya çıkmaktadır. Buna göre Skoda Citigo ile şehir içi kullanımlarınızda 5,3 – 5,6 litre, şehir dışı kullanımlarınızda 3,9 litre ve ortalamaya vurduğumuzda da 4,4 – 4,5 litre yakıt tüketim değerleri karşımıza çıkarak oldukça tutumlu bir araç olduğunu ortaya koymaktadır.

Skoda Citigo bagajı

Düşük yakıt tüketimini sağlayabilen bu düşük hacimli motorun bir artısı da ülkemizdeki motor hacimlerine göre verilen verginin, bu otomobilde 480 TL civarlarında olmasıdır. Skoda Citigo’nun Ambition ve Elegance donanım versiyonlarının yer almasıyla bazı donanımlar standart ve bazıları da opsiyonel olarak satışa sunulabilmektedir.

Aşağıdaki Tablodan Skoda Citigo Fiyatlarını ve diğer özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Araç Modeli

Araç Fiyatı

Yakıt Tüketimi Şehir içi

Yakıt Tüketimi Şehir dışı

Vites Tipi

Yakıt Türü

Skoda Citigo 1.0 Ambition

27,530 TL

5,6 litre

 3,9 litre

Düz Vites

Benzin

Skoda Citigo 1.0 Elegance

31,260 TL

5,3 litre

3,9 litre

Otomatik Vites

Benzin

Katlanabilir arka koltuklar sayesinde bagaj kapasitesini 942 litreye ve yükleme uzunluğunu 2 metreye kadar çıkarabilirsiniz.

Renk seçenekleri arasında; Şeker Beyazı (Opak),Ayçiçeği Sarısı (Özel),Bej Gümüş (Metalik),İlkbahar Yeşili (Metalik),Derin Siyah (Metalik),Gece Mavisi (Metalik),Refleks Gümüş (Metalik),Tornado Kırmızısı (Opak) mevcuttur.

Yazıyı Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil