ana sayfa > Fiat > 2013 Fiat Panda Antartica Teknik Özellikleri ve İncelemesi

2013 Fiat Panda Antartica Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Pazar, 06 Eki 2013 yorum ekle yorumlara git

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, Panda modelinin 30. yılını doldurmanın gururunu yaşarken,yeni bir sürprizle de karşımıza çıkmaktadır.Panda modeli küçük yapısıyla genellikle şehir içi trafikte kullanılmak için uygun görülürken, yeni sürpriz sayesinde Panda Antartica versiyonuyla şehir içi trafikte 4×4 özelliğini de aracına kazandırmaktadır. Fiat böylelikle şehir içi kullanım için en uygun görülen Panda modelinin çekiş sistemini de ön tekerleklerden alarak dört tekerleğine de verebilmiş olmaktadır.

Fiat Panda Antartika modelinin lastik ebatları 17565 biçiminde oluşurken, jantları da 15 inç büyüklüğüne sahip olarak alüminyum alaşımdan meydana gelmektedir.

Fiat Panda Antartica

Yeni Fiat Panda Antartica modelinin motor üniteleri ise 0,9 litrelik hacimli turbo besleme teknolojili ve iki silindirli yapısıyla benzin yakıt sistemine ait olarak 85 beygir güç ve maksimum 107 nmtork değeri verimliliği sunabilmektedir. Dİğer seçenek ise 1,3 litrelik hacimli dört silindirli turbo dizel (Multijet) motor ünitesiyle 75 beygir güç ve 140 nmtork değeri verimliliği üretebilmektedir.

Yeni Fiat Panda Antartica Özellikleri

Fiat, Yeni Panda Antartica modelinde 4×4 çekiş sistemi haricinde 6 ileri kademeye sahip düz (manuel) vites seçeneğine yer verirken, start ve stop teknolojisini de standart bir şekilde sunarak bir sürpriz daha gerçekleştirmiştir. Böylelikle zaten düşük yakıt tüketimine sahip olan Panda Antartica modeli daha da iyileştirilerek minimum yakıt sarfiyatına ulaşabilmektedir.

Yeni Panda Antartica modelinin piyasaya sunulması ise Kasım ve Aralık Aylarında olacağı ön görülürken, aksiliklerin yaşanması düşünülerek bu sürenin yeni yılın başlarında olabileceği de tahmin edilmektedir.

Yazıyı Paylaş

Categories: Fiat Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil