ana sayfa > Ford > Ford Grand Tourneo Connect Özellikleri ve Yorumları 2013

Ford Grand Tourneo Connect Özellikleri ve Yorumları 2013

Salı, 08 Eki 2013 yorum ekle yorumlara git

Ford’un hafif ticari otomobili olan Ford Tourneo Connect, 5 kişilik yolcu kapsitesine sahip olmasına rağmen geniş ailelere hitap etmediği düşünülerek bu kapasitenin 7 kişiye kadar çıkarılması düşünülerek yeni bir versiyon daha oluşturulmuştur. Yeni Ford Grand Tourneo Connect 7 kişilik versiyonuyla hem ticari hem de binek bir otomobil olarak piyasaya hâkim olması muhtemel gözle bakılmaktadır.Yeni Ford Grand Tourneo Connect modelinin motor seçeneklerine baktığımızda karşımıza benzinli ünitenin 1,0 litrelik hacimli Ecoboost 120 yada 125 beygir gücünde olacağı, dizel ünitenin ise 1,6 litrelik hacimli İngiltere menşeili motoru da Duratorq olarak çıkacağı fakat beygir gücünde netleşen bir durumun olmadığı da bilinmektedir.

Aracın şanzıman ünitesi ise 6 ileri kademeye sahip olarak düz (manuel) ve otomatik vites şeklinde sunulması beklenmektedir. Çekiş sistemi olarak standart bir şekilde ön tekerleklerden sağlanacağı uygun görülmektedir.

Ford Grand Tourneo Connect

Yeni Ford Grand Tourneo Connect modelinin yolcu taşıma kapasitesinin artmasıyla birlikte Tourneo Connect modeline oranla daha uzun ve daha geniş ölçülere sahip olması muhtemel iken, yerden yüksekliğinin değişmeyeceği de ön görülmektedir.

Yeni Ford Grand Tourneo Connect modelinde aktif şehir içi akıllı fren sistemi, şerit takip asistanı, şeritten ayrılma uyarı ikazı, Ford Sync, dinamik denge ve viraj denge kontrol sistemleri gibi özellikler de yer alacaktır. Ayrıca otomatik vites seçeneğinin sunulduğu modellerde de yokuş kalkış destek asistanı da yer alacaktır.

Ford, Tourneo Connect modelini Caddy ve Doblo gibi araçlarla rekabete sokarken, Grand versiyonu sayesinde daha fazla yüksek satış başarısına ulaşmasını muhtemel görmektedir.

Yazıyı Paylaş

Categories: Ford Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil