ana sayfa > Haberler > En Çok Modifiye Yapılan Araçlar

En Çok Modifiye Yapılan Araçlar

Cumartesi, 25 Şub 2017 yorum ekle yorumlara git

Modifiye, araçların üzerinde teknik olarak yapılan değişikliklere verilen genel isimdir. Modifiye uygulaması ülkemizde genel olarak motorlu araçlar üzerinde uygulanmaktadır. Modifiye işlemi iki türlü gerçekleştirilmektedir. Birinci yöntem aracın iç kısmına yapılan değişiklik iken ikincisi aracın dış kısmına yapılan değiştirme işlemidir. İç değişiklik kapsamı ile egzoz ve hava filtreleri, chip tuning, blow-off vale, nitro oxide system üzerinde değişiklikler yapılmakta ve araca yeni özellikler kazandırılmaktadır. Dış değişiklik ile neon aydınlatma ve far kitleleri, cam filmi, spor amortisörler, spoiler(rüzgarlık), jantlar ve lastikler üzerinde değişiklik yapılmaktadır.

Mercedes ve BMW gibi araçlara yapılan en popüler modifiye işlemi Evolve tarafından yapılan yazılım değişikliğidir. Evolve başta BMW araçları olmak üzere neredeyse tüm Avrupa araçlarına chip tuning yapmaktadır. Egzoz manifoldu ve carbon hava filitresi sistemlerinin uygulanmış olduğu Mercedes AMG ve BMW M serileri için Evolve özel olarak geliştirdiği yazılımlar sayesinde gerekli olan tüm yedek parçaları bu araç sahiplerine sunabilmektedir. Oldukça güçlü araçları bile sorunsuz bir şekilde ölçebilen ‘Dynometreler’ sayesinde evolve geliştirdiği program ve kitler ile büyük başarılar elde etmektedir. Özellikle BMW’nin her serisinde Evolveye ait bir değişiklik görmek mümkündür.

 

Modifiye Araçlar

Modifiye Araçlar

Güçlü egzozları ve daha birçok özelliği ile ön plana çıkan Audi ve Porsche araba firmaları 1955 yılından beri en iyi egzozları üreten ve piyasaya süren Supersprint egzoz firması ile çalışmaktadır. Supersprint ürettiği her bir ürünü orijinal parçaları ile araçlar üzerinde test ederek en başarılı ve en kaliteli egzozları üretmeye çalışmaktadır. Özellikle son yıllarda çok ses getiren araçlar için egzoz üretimini supersprint gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda bu egzoz firması her marka araca uygun birebir performans egzozu üreten tek firmadır. Firma ürettiği egzozlara beş yıl garanti vermekte olup bazı egzoz modellerini sadece Hamman, Carlsson, Hartge ve Techart için üretmektedir.

Modifiye edildiği zaman daha çok tercih edilen Citroen saxo VTS bir fare kadar hızlı olmak ile birlikte sağa sola ani geçişler yapabilme özelliğine de sahip olmaktadır. Citroen saxo VTS araba modelinin motor kısmına yapılacak olan modifiye aracın daha çok değer kazanmasına yol açarken aynı zamanda daha hızlı ve kaliteli bir yapıya sahip olmasına olanak sağlamaktadır. Hyundai Accent Era sağlam yol tutuşu, konforlu yapısı ve az benzin tüketişinden dolayı fazla rağbet görmektedir. Geniş arka koltuklara sahip olan bu model aile arabası ve taksi olarak da tercih edilmektedir. Aracın yere yakın olması dış modifiye konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Kasa yapısı ile modifiyeye oldukça yatkın bir görünüme sahip olan Peugeot 106 piyasada oldukça geniş bir kitlede yer almaktadır. Bu araca iç modifiye yapılabilmekle birlikte dış değişiklik araca çok yakışmaktadır.

Yazıyı Paylaş

Categories: Haberler Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil