ana sayfa > Citroen > Citroen C1 Fiyatı – Yorumları – Yakıt Tüketimi – Otomatik Vites

Citroen C1 Fiyatı – Yorumları – Yakıt Tüketimi – Otomatik Vites

Perşembe, 18 Tem 2013 yorum ekle yorumlara git

PSA Grubunda yer alan Fransız üretici Citroen, yeni C1 modelinde sıralı üç silindirli ve 998 cc’lik (1,0 litrelik) hacimli benzinli motoruna yer verirken, bu üniteden 68 beygir güç ve azami 93 Nm tork değeri verimliliği de sağlayabilmektedir.

Benzinli motor ünitesinde çok noktalı püskürtmeye sahip elektronik kontrollü enjeksiyon sistemi teknolojisinden faydalanılmıştır. Ayrıca şanzıman ünitesi de standart olarak 5 ileri kademeye sahip otomatik vites şeklinde araçta yer almaktadır. Citroen C1 modelindeki süspansiyon sistemi ise ön tekerlekler için bağımsız McPherson tipi ve arka tekerlekler için de esnek helisel yaylar ve teleskobik amortisörlerden meydana gelmektedir.

Fren sistemi olarak baktığımızda karşımıza ön tekerlekler için havalandırmalı fren diskleri ve arka tekerlekler için de fren kampanaları çıkmaktadır. Direksiyon sisteminde ise hidrolik sistemden elektrik destekli sisteme geçilmiştir.

Citroen C1

Çok ufak motor ünitesine sahip olan Citroen C1 modeli, 0-100 km hıza 14 saniyede çıkarken, maksimum hızı da 157 km/h olarak elektronik beyin ünitesi sayesinde sınırlandırılmıştır. Yakıt tüketim değerleri ise şehir içi yakıt sarfiyatı 5,4 litre, şehir dışı yakıt sarfiyatı 4 litre ve karma yakıt sarfiyatı da 4,5 litre olarak aracın test sürüşleri aşamasında belirlenerek, katalog bilgilerine kaydedilmiştir.

Citroen C1 Bagajı

Citroen C1 modelinin ölçüleri; 3440 mm uzunluk, 1630 mm genişlik ve 1465 mm de yerden yüksekliğe sahip olurken, aracın boş ağırlığı da 835 kg olmaktadır.Bagaj hacmi 199 litredir.

Benzinli Otomatik Vitesli Citroen C1 1.0 SX Fiyatı 34,300 TL

Yazıyı Paylaş

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok

Otomobil